Warsztaty stolarskie dla dzieci – „Ogród inspiracji” 2018 razem z NETTO

05.2018

Dzikie dzieci opanują w czerwcu wirydarz w pocysterskim Kołbaczu 🙂 Rusza kolejna edycja projektu „Ogrodu inspiracji”, który organizuje stowarzyszenie Spichlerz Sztuki, pod patronatem i przy finansowym wsparciu sieci sklepów Netto. Tym razem w dniach 22-23 czerwca zaplanowane zostały warsztaty stolarki dla dzieci w wieku 5-10 lat, które poprowadzą Anna Bera i Małgorzata Matwiejczyk, twórczynie przedsięwzięcia Dzikie Dzieci. Ania jest projektantką wzornictwa, artystką, scenografką i stolarzem, Jej siostra Małgosia jest z kolei psycholożką i psychoterapeutką.

Założenie realizowanych przez Dzikie Dzieci działań jest proste: nic tak nie rozwija wyobraźni i wrażliwości dziecka jak kontakt z przyrodą i naturalnymi materiałami. Praca z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę daje radość, satysfakcję i moc sprawczą, o czym przekonają się najmłodsi w Kołbaczu. Po co plastik, skoro niepozorny patyk może być zabawką i dostarczać nieskończoną ilość możliwości odczytania, użycia, nazwania. Zatem wakacje w Kołbaczu zaczną się warsztatowo, z pasją, rzemiosłem i ekologią!

Dzikie Dzieci to poza warsztatami także koncepcja drewnianych zabawek wykonywanych w małej pracowni z Górach Świętokrzyskich ze ścinków, kory, patyków, gałązek i korzeni znalezionych w runie leśnym.

Będzie to już trzecia edycja projektu pod nazwą „Ogród inspiracji” – wcześniej młodzież brała udział w warsztatach teatralnych, botanicznych, pszczelarskich, wyszywała hasło dla Kołbacza i tworzyła mapę dźwiękową miejscowości. Cykl działań warsztatowych z ciekawymi twórcami i animatorami została zainicjowany przez stowarzyszenie Spichlerz Sztuki w 2008 roku.

Warsztatowy rozkład jazdy:

22 czerwca (pt.) od godz. 17.30-19.30
23 czerwca (sob) od godz. 10-12
Miejsce: wirydarz przy kościele w Kołbaczu
– Warsztaty dla dzieci w wieku: 5-10 lat
– Udział pod opieką osoby dorosłej (rodzic lub rodzeństwo)
– Udział bezpłatny / ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Rezerwacja: radek@spichlerz-sztuki.pl


Fotorelacja z warsztatów – Małgorzata Palus: